blasT – last way of dreams – fragmovie + recenze

Jde o společný výtvor Radia a Enjoika, kteří vydáním tohoto movie vstoupili do společnosti Illusion Pictures, kterou asi nemusím nikomu více představovat… Podle zvučných jmen a zveřejněných screenů se dalo očekávat opravdu povedené movie a jak se očekávalo, tak se i stalo. Vezmu to tedy celé popořadě.
Ve chvíli, kdy jsem rozbalil soubor a dal obraz fullscreen, tak jsem se trochu podivil nad tím, že movie bylo točeno 4:3 v rozlišení 1152×864, když dnešním standardem bývá widescreen 16:9 nebo 16:10. Tento „nedostatek“ ovšem víc než dobře smazává kvalita obrazu. Velikost 415 MB při délce 7:05 minut je kvalitě obrazu odpovídající i na mém 22″ širokoúhlém monitoru 🙂
Intro: o intro se postaral enjoik, dá se říct, že zde nenajdeme nic vyjímečného, inovativního. Ovšem i přesto je intro hezky zpracované – tmavý obraz dobře ladí s tajemnou hudbou a vše je doplněno o font, který sem krásně zapadá jako klíč do zámku. Na druhou stranu mi intro přišlo dlouhé a tudíž i nudné – některé texty by se asi daly i vypustit.

Streamovaná verze:


Fragpart: zde byl editorem Radio. Základem jsou fragy – bez dobrých fragů není dobré movie – blast je určitě kvalitní hráč, fragy jsou taky slušné, takže dobrej základ by byl. Co se týče barev, tak nevím, jestli záměrně nebo náhodou, ale coloring opravdu působí, jako kdyby se movie odehrávalo ve snu – barvy bych tedy hodnotil pozitivně, určitě neokoukané ze spousty dalších můvíček. Další na řadě je hudba – podle mě dobře zvolená v celém movie, jeden song super, ale zbytek neurazí a navíc nemá nic, co by bylo oposlouchané. Na hudbu přirozeně navazuje timing, songy nebyly vyloženě že by timing nějak vyzdvihovaly, ale přesto fragy jely jak si song pískal. Do timingu výrazně přispívají in-game zvuky, ty zde jsou i nejsou a dá se říct, že hluchá místa mají svoje opodstatnění, a tudíž vám chybějící ingame zvuk ani vadit nebude. Co se týče efektů, tak jsou zde zastoupeny spíše jako další fáze coloringu s využitím masek – nic přehnaného a spíše dokreslují celkovou atmosféru movie. Co bych určitě vytknul jsou texty z hudby aplikované textem do obrazu. Zaprvé ctrl+c > ctrl+v, zadruhé to nezapadá do kontextu movie a naposled by se to určitě dalo využít jinak – třeba pro rychlou sekvenci fragů s puškou nebo snipou – dodalo by to na dynamičnosti a v tuhle chvíli to i velice vyzdvihlo timingovou část movie.

Outro: stejně jako intro v podání Enjoika, který dokazuje, že je velice kreativní a je důkazem toho, že když se člověk aspoň na chvíli zamyslí nad tím co dělá, tak pokaždé něco vymyslí a zde navíc i dobře provede. Čili outro dost dobře zpracované, hlavně přechod z fragpartu, stručné originální nenudné. Jedno z těch mála, na které se člověk prostě koukne až dokonce…

Suma sumárum na mě movie udělalo dojem spíše originalitou a pěkným grafickým zpracováním. Fragy byly dobré, ovšem jaksi utopené v útrobách editingu. Osobně mám radši svižnější movies. Za sebe a za celkový dojem dávám 7.5/10. Pokud bych měl tohle movie zařadit zde v ČR, dal bych spíše 8.5/10 a určitě jedno z těch asi nejlepších movies.

Klasická verze:

  • Download (415 MB)
Štítky: | Rubriky: Call of Duty 2
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments