Celkové shrnutí - Články

Call of Duty 2 – celkové shrnutí

První díl Call of Duty od vývojářů z Infinity Ward byl zvolen hodně médii nejlepší akční hrou roku 2003. Po takovém úspěchu by byla velká škoda neudělat alespoň nějaký ten datadisk, a tak se také pod vedením Gray Meter Studios stalo. United Offensive byl jeden z nejúspěšnějších datadisků všech dob. A dnes? Díky skvělému multiplayeru se zejména první díl stále drží na vrcholku oblíbenosti. Tak povedená hra chce pokračování a proto se začalo koncem roku 2004 pracovat na druhém dílu.

Call of Duty 2 bude vyvíjena hned pro dvě platformy – PC a X-Box 360. Rozdíly by měly být minimální, pouze u verze pro X-Box 360 se musí upravit ovládaní a komunikace se členy v týmu tak, aby vše bylo snadně ovladatelné i na konzolovém ovladači. Změny v grafice a náplni hry žádné nebudou, a proto verze pro PC a pro Xbox 360 bude zcela stejná.

screenshot

Snad jedinou zápornou částí původního Call of Duty byla moc velká linearita. Stačilo jít do útoku z jiné strany mapy a hned na vás skript vyslal granát a bylo po vás. Toto vadilo i vývojářům hry, a proto má být Call of Duty 2 výrazně volnější hrou. Nebude to však nic obtížného jako Hidden & Dangerous II, stále bude zachován arkádovější styl hraní, ale díky větší volnosti a možnosti komunikace se členy v týmu by hra měla být ještě zábavnější.

Ve hře budete hrát za tři různé strany (Sovětský svaz, USA a Velká Británie). Také v kampaních budou velké změny. Bude zaveden tzv. systém medailonků, což znamená, že musíte plnit pouze primární úkoly, ty sekundární můžete vynechat a jít za vítězstvím. Samozřejmě, čím více úkolů splníte, tím větší požitek budete ze hry mít.

screenshot

V americké kampani si zahrajete za Billa Taylora, člena jednotek Rangers, ve francouzské Normandii, v italské Sicílii, v severní Africe a na dalších místech. Za brity budete hrát za seržanta Davise a zde také budete bojovat v Normandii, avšak to není všechno! Ještě zde budou mise v Egyptě či Tunisu. A to nejlepší nakonec – ruská kampaň. Zde budete hrát příběh vojína Vasileje Ivana Kozlova se kterým se zúčastníte obrany Moskvy a dobýváním Stalingradu. Nakonec Vás bude čekat finálním útok na Berlín.

Dále bude výrazně vylepšena umělá inteligence. Vojáci by měli maximálně využívat každého místa na mapě, což by mělo vést k tomu, že by se neměly opakovat situace, kdy zpoza rohu vybafne nepřítel a začne do vás tupě střílet. Některé zahraniční weby se umělé inteligence spíše bojí, my však vývojářům věříme a myslíme si, že budeme všichni hodně překvapeni, jak chytří vojáci ve hře jsou.

screenshot

Nový engine, na kterém Call of Duty 2 poběží, by měl využívat nejnovější grafické technologie. Dočkáte se tak rozsáhlých map, realistické vody, detailních textur, bumpmappingu, dynamických stínů a dalších grafických efektů nové generace. Dokonce se i něco šeptá o dynamických změnách počasí! Otázkou zůstává, jestli takovou nádheru naše počítače rozhýbou. Odhadované hardwarové nároky však činí 2GHz procesor, 512 MB RAM a grafickou kartu aspoň na úrovni nVidia GeForce FX6600, což není zas tak zlé.

Hru by měli nadabovat opět známí herci, takže o kvalitě dabingu a vůbec celého zvukového zpracování hry nebude pochyb. Hra by měla nabídnout realistické zvuky zbraní, dech beroucí hudební zpracování a také ještě o něco větší množství povelů a výkřiků vojáků. Vojenským expertům se totiž na původním Call of Duty nelíbilo, že vojáci skoro vůbec při boji nemluví. To si v Infinity Ward vzali k srdci a proto můžeme i v tomto směru očekávat pokrok.

screenshot

A co zbraně? Narazíte zde na všechny známé zbraně ze druhé světové války, takže si zastřílíte s Thompsonem, M1 Garand, M1A1 Carbine, Stenem, sovětským samopalem PPsH, německými MP40 a MP44, Kar98k a dalšími. Stejně jako v případě Big Red One, i v normálním Call of Duty 2 narazíte na těžké zbraně.

Samotnou kapitolou hry bude bezpochyby mutliplayer. Zde očekáváme především větší mapy, větší počet hráčů, nové herní módy a další vylepšení. Navíc už nyní parta nadšenců chystá modifikace.

screenshot

Co dodat závěrem tohoto preview? Call of Duty 2 určitě přinese pokrok v kategorii akční hry z druhé světové války. Podle toho, co jsme zatím prostřednictvím trailerů a teaserů viděli, je jasné, že Call of Duty 2 bude ještě větší pecka než původní hra. Má k tomu všechny předpoklady. Ještě se sluší dodat, že pro starší konzole typu PlayStation 2 bude k dispozici Call of Duty 2: Big Red One, která by měla být také skvělou hrou…

Preview o Call of Duty 2: Big Red One naleznete zde.

guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments