Tutoriál – efekty - Návody

Tutoriál – efekty

Pro tutoriál jsem si pro vás vybral jeden hodně populární efekt a všem známý „reflective glasses“ alias odraz v brýlích. Tento efekt jste mohli spatřit např. v mém prvním movie Broken4 nebo u slavného Decerta. Je poměrně jednoduchý a vypadá efektivně a kvalitně. Pojďme se o něj pokusit.

1. Otevřete si Sony Vegas a vložte do něj klip, který chcete použít. Předpokládám, že to bude videosoubor, ale já si zvolil staticky screenshot – postup je samozřejmě stejný.

obr

2. Klikneme na „pan/crop“ na pravé straně klipu.

obr

3. V okně s „pan/cropem“ klikněte dole na „mask“, vyberte nástroj pero, přibližte si na brýle nebo objekt, který chcete maskovat, obtáhněte perem brýle a zvolte „mode: Negative“ – to je velmi důležité. Při maskování větších objektů můžete použít funkci „Feather“ pro plynulejší přechod mezi dvěma prostředími.

obr

4. Celý klip si můžete funkcí „pan/crop“ přiblížit a pohrát si s ním dle libosti – důležité je, že to, co se bude v brýlích odehrávat, musí být pod touto vrstvou, takže nějak takhle:

obr

5. Snad jste postup pochopili, a je tady i malá ukázka „for fun“ práce asi za minutu – Download ukázky (3,2 MB) -, abyste věděli, jak to funguje. Nijak jsem si s tím nehrál, jen se podívejte, že brýle jsou opravdu průhledné 🙂

Vinnie

guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments