Perky - Call of Duty 4: Modern Warfare

Perky

Něco o slově Perk

V multiplayeru se vám za zásluhy přičítají XP, neboli zkušenosti, a právě díky nim se vám postupně otevírají perky, které vám dávají možnost např. používat až tři granáty najednou, nosit bazooku, "rychlou ruku", mít delší výdrž, apod. Perky si můžete nastavit ke každému vašemu „Custom class„. Příklad: V Custom class 1 mám nastavenou sniperku a pistolku, poté mám na výběr další tři perky. V každém je na výběr hned několik prvků, které si můžete zvolit a následně používat. Celkově můžete mít tři vámi nastavené perky.

Perk 1 – Zbraně

C4 x 2 – Dvě C4 (bomby), které stačí „připlácnout“ na zeď a poté levým tlačítkem myši aktivovat. C4ku položíte podržením pravého tlačítka myši, můžete ji odpálit i střelbou. Otevřeno od levelu 2 – Demolition Class.

Special Grenades x 3 (Speciální granáty) – Jak již název napovídá, jedná se o speciální granáty, které nahrazují jeden klasický. Tento perk je zpřístupněn již od začátku.

RPG-7 x 2 – Raketomet využijete v případě nutnosti sestřelení vrtulníku či zastřelení nějakého vojáka, RPG-7 však můžete použít na sestřelení auta či zničení interiéru budovy. Tento perk je k dispozici již od začátku.

Claymore x 2 (Speciální miny) – Speciální miny, které jednoduše „zabodnete“ do země, a po přiblížení nepřítele vybouchnou. Z těchto min vycházejí malá červené světýlka, které detekují pohyb nepřítele. Doporučuji umisťovat tak, aby paprsky nešly vidět – v opačném případě ještě nepřítel stihne ustoupit. Perk odemknut již od začátku.

Frag x 3 (Tři granáty) – Chcete si konečně pořádně zaházet s granáty? Po otevření tohoto perku budete mít k dispozici celkem tři klasické granáty místo jednoho. Pro tento perk se musíte dostat až na 41 level – Colonel I.

Bandolier (Více nábojů) – Tento perk si mnoho z vás jistě oblíbí, protože přidává pás s náboji, což znamená, že budete mít více nábojů, takže nebude problém si pořádně „zakosit“. Chcete-li mít více nábojů, musíte se dostat až na level 32 – Captain I.

Bomb Squad – Nemáte-li rádi bomby a speciální miny, které vás často zabijí, a chcete proti tomu něco dělat? Tento perk vám umožní tyto C4 a speciální mapy odhalit, takže se bombám a minám budete moci vyhýbat. Tento perk je odemknut od 14 levelu – Staff Sergeant, což není zas tak dlouhá doba, ne?

Perk 2 – Různá vylepšení

Stopping Power (Větší síla ve zbraních) – Perk umožňující zlepšení vaší zbraně, které přidá sílu, aby se vám lépe střílelo. Pro využití tohoto perku vám stačí i level 1, který dostupný již od začátku.

Juggernaut (Odolnější postava) – Určitě se vám bude hodit odolnost, díky níž mnohem více vydržíte v akci. Perk je zpřístupněn již od začátku.

Sleight of Hand (Rychlá a šikovná ruka) – Tento perk určitě udělá mnohým z vás velkou radost. Budete moci přebíjet opravdu rychle, např. takovou M4 přebijete, že si toho ani nevšimnete. Doporučuji! Pro „rychlejší“ a „šikovnější“ ruku se budete muset probojovat na level 20 – Master Sergeant I.

Double Tap (Zrychlení střílení) – Zdá-li se vám střelba některých zbraní pomalá, pomocí tohoto perku budete moci střílet mnohem rychleji. Například taková M16 teď bude super zbraň, která bude střílet opravdu rychle. Tento perk je odemknut od 29 levelu – 1st Lieutenat I.

Overkill (Dvě zbraně) – Také si přejte mít místo pistolky již na začátku hry nebo při respawnu dvě zbraně? Toto přání se vám vyplní po otevření tohoto skvělého perku! Můžete mít tedy u sebe například M4 a sniperku najednou. Opravdu doporučuji! Pokud chcete mít u sebe dvě zbraně již při spawnu, musíte dosáhnout mít level 38 – Lieutenant Colonel.

UAV Jammer (Rušička radaru) – Perk zajišťující, že na radaru nebudete vidět! Tento perk se opravdu hodí, protože bude hned těžší vás zabít Tento perk je k dispozici již od levelu s číslem 11 – Sergeant I.

Sonic Boom (Větší třesk granátu) – Po využití tohoto perku bude třesk granátu mnohem větší, určitě to poznáte i na vašem skóre! Perk je odemknut již od začátku.

Perk 3 – Ostatní

Extreme Conditioning (Výborná kondice) – Po zapnutí tohoto perku budete moci běhat asi dvakrát déle než dříve. Tento perk však nemá nic společného s perkem Juggernaut (Odolnější postava). Perk je zpřístupněn již od začátku.

Steady Aim (Lepší míření) – Také se vám někdy špatně míří, když běžíte, či chcete někoho sestřelit, a stále se to nedaří? Po využití tohoto perku budete mít ihned lepší stabilitu, a třeba hned zabijete více lidí, a umístíte se na lepší pozici Tento perk máte k dispozici již od začátku.

Last Stand (Zabití po smrti) – Už jste si určitě všimli, že někoho zabijete, ale on „zázračně“ jen spadne, začne do vás střílet pistolkou a zabije vás. I když vás zabije, tak za pár vteřin se vám bodu přičtou a v seznamu zabitých se to samozřejmě ukáže taktéž, ale koho by nenaštvalo, že ho jde zabít, sejme ho, myslí si, že je mrtev, a najednou do vás začne střílet. Pokud ale chcete tuto výhodu mít i vy, proč ne. Tento perk doporučuji, může vám připsat pár desítek bodů do vašeho skóre Pro toto vylepšení musíte mít level 8 Corporal II, což není opravdu těžké se na něj dostat a určitě již většina z vás tento rank má.

Deep Impact (Lepší střílení přes zdi) – Oproti předešlým dílům můžete v CoD4 střílet přes zdi. Tento perk vám zvyšuje naději, že někoho přes tu zeď zabijete, tzn., že u slabších zbraní tu zeď přestřelíte více než dříve. Perk také více zvyšuje možnost, že někoho zabijete, takže se nebojte střílet přes menší zdi, slabé železo nebo přes krabice, nezapomeňte si tento perk nejdříve zapnout Perk je dostupný již od začátku.

Iron Lungs (Delší zadržení dechu) – V Call of Duty 4 je rozhodně těžší střílení ze sniperky, než v předešlých dílech. Některé typy sniperek sebou škubou, zadržení dechu navíc není příliš dlouhé. Díky tomuto perku budete moci zadržet dech na delší dobu, takže bude střelba hned snadnější a určitě posbíráte více fragů. Pro delší zadržení dechu a tím i lepší stabilitu při střílení ze sniperky musíte mít minimálně level 26 – 2nd Lieutenant I.

Dead Silence (Úplné ticho) – Spolu s rušičkou radaru nebo tlumičem tento perk tvoří opravdu „hrobové“ ticho. Pokud chcete nepřítele podříznout, ale nechcete, aby vás slyšel, když se k němu přibližujete, stačí jednoduše použít tento perk a vše je vyřešeno. Perk se odemkne až na pozici Brigadier General, tedy na levelu 44.

Eavesdrop (Odposlech nepřátel) – Po odemknutí tohoto levelu a jeho následného využití budete moci odposlouchávat, co si vaši nepřátele přes hru říkají (automaticky navolené výkřiky), nebo co si říkají přes jejich mikrofony, tzn. přes hru. Otevření tohoto perku je nastaveno na level 35, tedy hodnost Major I.

Martyrdom – Tento perk vás jednoduše donutí utéct od odjištěného granátu, což může někdy vadit – sice totiž odběhnete od granátu, ale co když vběhnete do nějaké té přestřelky? Malér. Dále tento perk upustí odjištěný granát při umírání. Jen pozor, ať při utíkání od jednoho granátu nevběhnete na nějaký další Pro odemknutí tohoto perku musíte mít minimální level 17, což je hodnost Gunnery Sergeant I.

Kings | 15.2.2008