Activision se spojilo s Vivendi Games!

Jako náhlá zpráva přišlo sloučení těchto dvou společností. Nový název této „firmy“ je Activision Blizzard a její tržní hodnota se odhaduje na 18,9 miliardy dolarů, což je víc než má známý výrobce her EA. Takto vysoká částka je hlavně díky slavným hrám. Od Vivendi je to např. World of Warcraft a od Activision např. Call of Duty 4 či Tony Hawk.

V čele této „nové“ společnosti je stálý předseda Activisionu Robert Kotick.

Doposud největším herním vydavatelem byla Electronic Arts, po spojení Activisionu s Vivendi o tento post přichází, jelikož výnosy těchto dvou spojených společností dohromady dávají 3,8 miliardy USD a EA má výnosy „pouze“ 2,9 miliardy USD.

Za obrázek děkuji Tiscali Games.
Samozřejmě se nemusíte bát toho, že hry které mají vyjít, nevyjdou. Podle „vedení“ vše bude pokračovat jak má. Vše vlastně zůstává při starém, jak výrobci daných her, tak jejich studia atd..

Electronic Arts by se také mělo začít více starat o své hry jako je NHL nebo FIFA. Každým rokem tyto hry jen trošku vylepšují a pokud to tak půjde dál, mohou čekat úpadek hráčů, proto by urychleně měli začít jednat.

Activisionu se tímto otvírá brána, budou moci využívat více možností, nové věci či písničky. Třeba se to pozná i na dalším dílu CoD, které by určitě mělo vyjít, i když za dlouhou dobu.

Štítky: | Rubriky: Call of Duty 4: Modern Warfare
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments