Rozhovor - Call of Duty: WW2

Glen Schofield, vývojář a spoluzakladatel společnosti Sledgehammer Games, poskytl exkluzivní rozhovor na téma Call of Duty: WW2Nazi Zombies mód.

Na odhalení Nazi Zombies módu čekáme v podstatě od první chvíle, co bylo ohlášeno Call of Duty: WW2. Co vlastně Nazi Zombies mód je?

Glen Schofield: „Samozřejmě uvidíte hru takovou jakou budte znát ze základní kampaně, ovšem značně obohacenou novými věcmi a zejména do hloubky vypracovaným příběhem. Bude to pro vás nevšední zážitek a zábava. Na samotném příběhu jsme strávili celých dva a půl roku práce!“

V jaké fázi vývoje hry Call of Duty: WW2 jste se rozhodli vložit do hry zombie mód?

Čekáme na příležitost vytvořit si svůj vlastní zombie mód pěknou řádku let. Předchozí Exo Zombies jsme vyvíjeli ve spolupráci se společností Raven Software a byla to skvělá spolupráce. První nápad o celém příběhu jsme měli poměrně brzy, při nashromažďování veškerých informací a focení lokací pro základní hru.

S novým Call of Duty se vracíte zpět ke kořenům, dává vám to více volného prostoru k tvorbě zombie módu?

Ano, je to přesně ten volný prostor, který jsme chtěli pro nastolení našich pravidel a nápadů. Jdeme do toho skutečně po hlavě a lze to označit jako návrat k tvorbě hororových zkušeností.

Vy sám máte tvorbu hororových her v krvi. Bude to znát na Nazi Zombie módu v Call of Duty: WW2?

Jádro hratelnosti CoD: WW2 je to, co dělá samotnou hru zábavnou.Takže v hratelnosti jsme neměnili nic. Samozřejmě pár přírůstku tu máme, ale hlavní poutkem celého Nazi Zombies módu bude hororový příběh. Díky jeho detailnímu provedení se dostaneme do stručné zápletky, proč vlastně proti nemrtvým vojákům ve hře bojujeme. Mění se zejména tempo hry. Existují místa a mise, kde budete muset jí tak pomalu, že skoro budete stát. Co myslíte budete se bát? Neměli byste, jste přece čtyři v kooperačním módu (pozn. redakce – jop a jich je tisíce a už jednou umřeli, vůbec strach nemáme)!

Jaké typy nástrah a děsivých situací nás v Nazi Zombies módu čekají?

Děsivá situace neznamená vždy – „Aaaaaaa..“ – ta může vyvrcholit až postupným napětím. Což je, pokud jste hororovým fanouškem, přesně to, co hledáte a chcete.

Můžete nám povědět něco více o zombících, kterým budeme ve hře čelit?

Doktor Straub, hlavní záporák hry, dostal jasný rozkaz, uklidit mrtvé vojáky z války a vytvořit z nich armádu nemrtvých nacistů, která může být snadno doplněna. Kdybych měl citovat samotného doktora, tak by to znělo asi takhle – „Proč mít ruku, když místo ní můžu mít bodák?“ nebo „Nechám místo té končetiny pilový kotouč, ano..“. Takže jak si lze domyslet, uvidíte ve hře i nějaké ty experimenty na lidech.

Popravdě to zní poměrně děsivě.

Jsme na to pyšní, a zároveň se nemůžeme dočkat vydání.

Řekněte nám více o postavách, které budou bojovat pro doktoru Straubovi a jeho nemrtvým kreacím.

Naše hlavní postavy byly vyslány pro umělecká díla (zejména obrazy), která byla během války ukradena Německou armádou. Během mise ovšem budou přinuceni čelit mnohem těžšímu úkolu než si sami dovedou představit. (více informací o hlavních postavách módu hledej zde)

Odkud pocházejí nové zbraně a útočné technologie ve hře?

Z místa, kde doktor Straub pracuje. Jedná se o německé podzemní laboratoře původně pro lékařské a vědecké výzkumy. Museli být navrženy pro každou nemrtvou jednotku zvlášť, aby se udržela těla pohromadě a spolu s nimi i jejich vybavení. Takže uvidíte i zákulisí výrobny těchto implantátů a speciální (nelidských) zbraní

Ve společnosti Sledgehammer Games pracuje na Call of Duty: WW2 skutečně talentovaný tým mladých umělců. Jak ovlivňuje vaše práce na pozadí jakožto grafik, vaši vývojářskou kariéru?

Pro mě je to vším, protože celý ten proces není jen na pozadí. Moje práce na pozadí v umění je taktéž technické zpracování, malování, nákresy a všechny další spojitosti. Umění samo o sobě začíná nápadem nebo myšlenkou, což jsem se naučil dělat již v uplných začátcích. Ještě před tím než cokoliv hodíš na papír, bys měl mít předem promyšlené. Umění mi to napovědělo samo. Během roku nakreslím možná až 300 různých výkresů, takže to vás nepřímo nutí dívat se po nových nápadech a myšlenkách. Celé zamyšlení mi pomáhá s představivostí. Když jsem navrhoval exo-oblek v Call of Duty: Advanced Warfare, také tomu předcházela myšlenka – „Potřebuji skákat hodně vysoko“.

guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments