Rytíři nebes - Call of Duty 5: World at War

Válečné filmy

Rytíři nebes

V dobách první světové války byla poprvé použita nová válečná zbraň – letadlo. Na západní frontě to vře a Francie sotva odolává německým útočným vlnám. Do Lafayettovy letky se dobrovolně přihlásili američtí mladíci, kteří mají touhu létat a zažít dobrodružství. Jedním z nich je i Blaine Rawlings (James Franco), který nemá rodinu a díky dluhům mu banka vzala i jeho domov – farmu. Kapitán Thenault (Jean Reno) nováčky přijímá.

Rytíři nebes

Začíná poměrně komediální část, ve které se budoucí letci učí bojovat a ovládat své stroje. Zároveň se ale začínají poznávat a při jednom ze zkušebních letů Blainovi Rawlingsovi a jeho kamarádovi dojde nafta a havarují. V ošetřovně se seznámí s Laurou (Ruth Bradley), která žije ve francouzské vesničce s dětmi svého bratra, který zemřel při bombardování ve svém domě. Nedlouho poté jsou mladí letci poprvé vyslání do boje a postupně se učí všem možným taktikám, jak na nepřátele vyzrát. Mezitím však čelí mnoha úskalím, která život v armádě přináší. Samozřejmě je jasné, že ne každý přežije.

Rytíři nebes

Postupem času se do všeho dostávají a stávají se postrachem německých pilotů. Film Rytíři nebes disponuje mnoha leteckými souboji, které jsou mimořádně kvalitně zpracované, a rozhodně se u nich budete dobře bavit. Milostná linie do příběhu nijak výrazně nezasahuje, ale přesto stojí za pozornost a obzvláště záchrana Laury při napadení vesnice Němci se více než povedla – rozhodně budete tuto část napjatě sledovat. Líbilo se mi, jak zde byla zobrazena čest protivníků. Zatímco někteří němečtí letci neváhali střílet po havarovaném letci na poli, jiní bojují čestně a nechají letce v dvojplošníku s polámaným kulometem žít.

Všechny aspekty filmu jsou vypilovány skoro k dokonalosti a hned začátek filmu vám představí skvělá hudba od Trevora Rabina (Armageddon, Nepřátel státu, Lovci pokladů), samozřejmě nechybí ani nadupané akční motivy. Herci se očividně snaží a zvlášť Jean Reno vypadal, jakoby si roli vyloženě užíval.

Rytíři nebes

Síla tohoto snímku je v originálním prostředí. Já osobně si na žádný válečný film z dob první světové války nevzpomínám, takže chcete-li něco z toho konfliktu, moc na výběr nemáte a Rytíři nebes jsou dle mého názoru asi nejlepší volbou. Tento zábavný, příjemný a hlavně povedený válečný film vás určitě nezklame. Není sice dokonalý, má své mušky a je trochu podobný Pearl Harboru a Tmavomodrému světu (což ovšem vůbec nevadí), ale nejde o nic, co by požitek rušilo.

FragMan | 19.8.2008

guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments