Call of Duty: Black Ops 2

Připravovaná hra Call of Duty: Black Ops 2 od firmy Treyarch a Activision je druhým pokračování CoD série Black Ops a celkově již devátým dílem legendární akční série Call of Duty. Hru ohlásila firma Activision v dubnu 2012, přičemž spekulace o vývoji probíhali již od konce roku 2011 a začátkem roku 2012, kdy si zmiňovaná společnost zaregistrovala vhodnou doménu značky hry.

Singleplayerová kampaň Call of Duty Black Ops 2 bude rozdělena na dvě na sobě relativně navazující období. Zatímco v prvním (nám již známém) v letech 1970 až 1980 budeme opět hrát očima již známého protagonisty Alexe Masona, druhá část se bude odehrávat v budoucnosti, roku 2025. Konflikt se nese v době studené války, za stranu Spojených států (překvapivě). V této části se podíváme do lokací ve Střední Americe, do Afghánistánu během okupace Sovětskými vojsky a také do Angoly. Zažijeme také vzestup nechvalně proslulého antihrdiny Raula Menendeze, tedy Nikaraguanského narko-teroristu a velitele spolku Cordis Die. Taktéž se do role přítele Alexe Masona vrátí Frank Woods, jež bude své zážitky z této doby vyprávět v daleké budoucnosti.

Druhou část si zahrajeme očima syna Alexe Masona – Davida. Ten se stane svědkem nečekaného kyber útoku na Čínskou burzu, která okamžitě přeruší dodávky vzácných zemských prvků přes Oceán. Okamžitě vypukne nová „Studená válka“ mezi Čínou a Spojenými státy. Válka v nové éře světa se nese hlavně v boji robotů, kyberjednotek a automatických zbraní a vozidel, jež pohání moderní technologie budoucnosti. Menendeze se bude během tohoto konfliktu snažit proti sobě obě velmoce ještě více popudit. Snaží se tak využít aktuálního konfliktu aby se obě země navzájem vyhladily.