Apokalypsa - Válečné filmy

Válečné filmy

Apokalypsa

V sumarizaci nejlepších válečných filmů pokračujeme informacemi o jednom z nejlepších děl legendárního režiséra Francise Forda Coppoly. Jeho Apokalypsa je prostě „něco“.

Apokalypsa

Kapitán Willard si během služby ve Vietnamu získal pověst skvělého vojáka a nyní je pověřen důležitou misí. V divoké džungli totiž musí najít a zlikvidovat amerického plukovníka Waltera E. Kurtze, který dezertoval a v čele oddaných domorodců vede soukromou válku proti Vietnamcům i proti Američanům.

Apokalypsa

Coppola vytvořil skoro před třiceti lety jeden z nejlepších filmů o americkém traumatu vietnamské války. Snímek vznikl na motivy povídky spisovatele Josepha Conrada „Srdce temnoty“. Z osmi nominací na Oscara získal prestižní zlatou sošku Vittorio Storago za kameru a plešatý mužík putoval i pánům za mixážním pultem díky nejlepším zvuku. Apokalypsa získala i Zlatou palmu na XXXII. MFF v Cannes.

Apokalypsa

Pokud chcete skoro tříhodinovou Apokalypsu sehnat u nás na DVD, neměl by to být až takový problém. Nosič je už pár let v prodeji i s trochou bonusů.

Dyler (Filmografie.cz) | 25.7.2008

guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments