Call of Duty 2 – Feat of the Soldier – updated

Možná vám něco říkají ruské předělávky slavných her. Vezmou kompletní hru, vytvoří pár map a předělají singleplayer. To celé pak koluje po torrentech a různých sdílecích systémech k „nadšeným“ hráčům zdarma. Podobnýcm případem je i aktuální Call of Duty 2 – Feat of the Soldier. Musím vás ale varovat, protože celá hra je v ruštině, takže většině hráčů bude dělat problémy i samotné nastavení. Poté se už pustíte do hry. Už první kroky v neznámém prostředí naznačují, že tohle žádná AAA hra nebude. Na každém rohu je přibližně 5 nepřátel, s přibývajícími misemi se toto čísílko zvětšuje.


Musím se přiznat, že tento odstavec jsem psal znovu, protože až po vydání článku jsem si všiml, že díky mé neznalosti azbuky jsem celé dvě ruské mise přeskočil. Tak jsem si je samozřejmě zahrál a byl jsem překvapen. Jako by to dělal jiný tým. Rázem se zlepšila atmosféra, hrála hudba, vojáci začali řvát rusky apod. Slušný závěr ruské kampaně je zakonečen zničením několika tanků a sovětskou hymnou.


Opravdovým problémem je až na jednu misi nefunkční autosave, takže si některé náročné mise zopakujete třeba pětkrát. Grafika je defacto stejná jako u původního CoD2, díky úpravám je ale spíše horší. U některých zbraní vůbec nefunguje zvuk, hudbu uslyšíte akorát v menu.


Pokud vás Call of Duty 2 baví a zrovna nemáte co hrát, sežeňte si tento mod – ačkoliv jsou 2/3 nudné, poslední 2 mise za Rusy vám to vynahradí poměrně dobrým zažitkem. V obchodě si ji nekoupíte, seženete ji pouze přes torrenty a jiné systémy, avšak její stažení je legální pouze za předpokladu, že máte originální verzi hry. Pokud bych měl přejít k hodnocení hry, tak to bude 20%, ale jako modifikace si to zaslouží 65%.

Štítky: | Rubriky: Call of Duty 2
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments