Fragged by Slufi_x – recenze - Recenze

Fragged by Slufi_x – recenze by Vinnie

Na stůl se nám dostalo další movie, a tak mi nezbývá, než se na něj podrobně kouknout a podrobit jej recenzi 🙂

Intro: Intro začíná sekvencemi s fragy a nic zajímavého nenabízí, až na jeden známý efekt, jinak toť vše. Je poměrně krátké a doprovází jej hudba ,která se sice do intra hodí na timing, ale zde je poměrně nevyužita. Akce na Burgundách vystřídá rychlý úvod autora, jeho nicku a název movie.

Fragpart:
Dostáváme se k nejsilnější části fragmovie, protože abych pravdu řekl, když jsem si ho pustil a viděl „Fraps kvalitu“, DX 7 a osekaný PAM, který video ochuzuje o grafickou stránku, tak jsem si myslel, že mě snad už nic nerozebere a já během těch pěti minut usnu. Chyba! Jediná věc, která mě na movie zaujala, byly fragy, které zde bijí do očí. Autor vybral opravdu pečlivě a můžeme vidět krásný ownage jeden za druhým, chvílemi vážně luxusní fragy. Škoda jen té kvality a editingu, dát dema někomu jinému, určitě by se z takových fragů dal udělat mimořádný kousek.

Efekty:
Žádných význačných efektů jsem si nevšiml, možná se autor snažil udělat video na styl Knallera aka „frag highlights“, ale o efekty se zde rozhodně nejedná, což je velká škoda, protože některé moc pěkné fragy si o to přímo říkají.

Kvalita:
Myslím, že jsem na začátku podotkl a zmínil se o kvalitě. Proč se fragmovies dělají? Protože kdyby šlo jen o fragy, muže nám sem někdo „prdnout“ demo a každý se mrkne, ale videa se dělají pro lidi, aby se podívali na hru jak ji neznáme. Zde je tomu naopak, video je nejspíš natáčeno frapsem, ještě na divné rozlišení (720×576), tiché ingame zvuky a barvy se zapomněli zřejmě doma na poličce společně s grafikou. Naposledy jsem tento PAM viděl použitý v movie od „PlaZmy“, ale zde byl aspoň DX 9 a krásný editing. Zde je však DX 7 a to je společně s tímto osekaným PAMem, takže to na FPS vypadá dost otřesně. Je to opravdu škoda, snad se příště zdaří lépe.

Music:
Muziku bych hodnotil na lepší průměr, použity jsou zde (pokud jsem si dobře všiml) 3 písničky – jedna na intro, která se mi líbila (sám sem ji měl v movie), pak jedna rockovější na fragpart, která by se hodila na timing lépe, než je zde provedeno, ale k videu celkem sedí. Pak je zde poslední, která byla použita na outro. Ta začíná poněkud dříve, než končí fragpart a nevím, jestli je to schválně nebo omyl, ale moc „slušivé“ mi to nepřišlo. Muzika však rozhodně patří k lepším složkám tohoto počinu.

Overall:
Tak si to shrneme – máme zde další kousek, který se vyznačuje hlavně fragy a muzikou, ale těžce zaostává těžce ve zpracování a kvalitě. Jedná se tedy spíše o slabší průměr. Mýma očima ho vidím na zlatý střed.

Intro: 4/10
Fragpart: 8.5/10
Efekty: 3/10
Kvalita: 5/10
Music: 7/10
Celkem: 5/10

Vinnie

guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments