Heroes of Future - Recenze

Heroes of Future – recenze by Vinnie

Na CoD 2 scéně se českých fragmovie objevuje opravdu po málu a proto, když se nám do rukou dostane nějaký další nový kousek, neváháme a bereme všemi deseti. Některá fragmovie jsou kvalitní, jiné pouhou napodobeninou těch slavných. Moviemaker „Sebulba“ dokončil právě clanmovie s názvem „Heroes of Future“, něco jako hrdinové budoucnosti, jestli jsou kluci hrdinové, to opravdu nevím, ale osobně doufám, že s budoucností to dopadne trošku jinak. Pojďme se podívat, jak movie obstálo ve zkoušce mýma očima…

Intro:
Hned ze začátku movie je nám představena hrstka statečných pod záštitou svých nicků s pozadím pěkného, avšak ne moc vkusného screenshotu. Poté máme příležitost podívat se na náš oblíbený „Toujane“ a snad nebudu sám, kdo nepochopil myšlenku intra, protože opravdu nevím, čeho chtěl autor dosáhnout vyhlídkou na Brita, který leze po žebříku a následně je sestřelen ve skoku. Už v tuto chvíli mi připadalo něco divné, jinak, než jsme zvyklí… zkusil jsem jiný přehrávač a žádný výsledek, pak další a zas nic…holt se budu muset spokojit s dávkami škubaného obrazu, řekl jsem si.

Fragpart:
Celkem nezajímavé intro skončilo stejně rychle a nečekaně, jak začalo, a už jsem otevíral popcorn, poháněn myšlenkou, že teď začne hlavní chod. Ale naservírovali mi libovou kachnu do zlatova na první pohled chutnou, ale jak jsem se zakousl, drobet mi zaskočilo.Vkusná lišta zdobí okraje movie úspěšně, za to dávám velké plus, hráči se střídají po krátkém časovém intervalu a každý je představen svým pravým jménem, věkem a nějakými těmi informacemi. Fragy nejsou nic převratného, ale k „rush & thompson“ taky nepatří. Řekl bych, že průměr, možná by se na to lépe dívalo, nebýt samého škubance, jako když se snažíte rozjet Oblivion na třístovce Pentiu. Takže žádné „no-zoomy“ s puškou přes celý Toujane a multikilly nečekejme. Škoda…

Soundtrack:
Hudbu autor vybral pečlivě a skoro vždy si poslechneme punk-rockově laděné singly, které movie dodávají adrenalinovou atmosféru a dodávají mu tu správnou šťávu. Soundtrack je opravdu nejsvětlejší aspekt videa a mně nezbývá, než ho jedině pochválit. Ke každému hráči jiná písnička a líbily se mi opravdu všechny. Nakonec to vše završí Klaus Badelt a jeho „He’s a pirate“, a to je v podobě soundtracku třešnička na dortu.

Efekty:
Myslím, že autor ve Vegasu určitě nedělá poprvé. Můžeme vidět masking téměř bez chyby, občas nějaký zoom nebo flash, ale ne nadarmo se říká „třikrát a dost“. Dovolte mi toto rčení pozměnit na „všeho moc škodí, 10x je už opravdu moc“ . Efekty se pořád opakují a ke konci asi 30 sekund v kuse vidíme onu synchronizaci obrazu s frekvencí TV a já už pomalu mlátil do mého LCD monitoru, jestli je chyba u mně, nebo v movie, oči dostávaly zabrat, to Vám povím. Snad příště se dočkáme něčeho nového nebo se alespoň jeden efekt nebude opakovat tolikrát, protože to moc dobrý dojem opravdu nebudí.

Outro:
U doktora jsem byl nedávno pro potvrzení na řidičský průkaz a prý je mám v pořádku, takže zde nejspíš žádné není, protože já žádné kupodivu neviděl, třeba ho vy najdete 😀 Padne poslední výstřel,voják lehne k zemi a už tu máme titulky jako na koni, pěkná hudba dodává duši klidu a my si konečně můžeme přečíst, co že nám to mlátilo do sluchátek celých dlouhých 13 minut, a kdo že se to zmítal se zbraní v ruce. Jednou větou naprosto všem známý konec ani se špetkou inovace, ale svůj účel splňuje na jedničku.

Shrnutí:
Snad mně nikdo neukamenuje, když napíšu, že jsem čekal víc a že jsem zklamán, ale na druhou stranu – jestli je to autorovo první movie, tak se určitě nemá za co stydět a věšet hlavu, protože se s edittingem videa učí hodně rychle, škoda jen té kvality. Vzhledem k délce a velikosti je až neskutečné, jak hranatý a sekaný obraz je nám nabídnut a to ani nemluvím o tom, že video je stříhané na rozhraní DirectX 7. Nejsvětlejší stránka videa je hudba, ta je na opravdu vysoké úrovni a lahodí našim uším, nebýt tak špatné kvality a plynulosti obrazu přirovnané k běsnícímu mačkáni mezerníku u PowerPointové prezentace, bylo by to jedno z lepších českých movie. Máme tu další český počin, někomu se líbilo, někomu ne. Podle mě je to slabší průměr a ke špičce se určitě neřadí, aspoň ne zatím, Fraps na natáčení a Dx7 je už dávno „passé“ a tak musím hodnotit objektivně vzhledem k nynějším podmíkám.

Mé hodnocení je tedy: 5/10

Vinnie

guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments