Paranoia by Enjoik - Recenze

Paranoia by Enjoik – recenze by Vinnie

Další fragmovie z českých luhů a hájů, ovšem nyní už o třídu výše, což je jedině dobře. Enjoika možná znáte ne z moviemakingu ale z předních českých klanů, kde hrával, a byla jen otázka času, kdy i tento kvalitní hráč přijde se svým moviem.

Intro:
Autor vsadil na osvědčený styl průletů map s nejrůznějšími kamerami avšak zaimponoval to vše skloubené s velice graficky a vizuálně pohlednými efekty a líbivou muzikou. Po pár sekundách jsem čekal, že bude nudné, když jsem viděl ty ohrané záběry z map, ale mýlil jsem se! Intro není ani dlouhé ani krátké a všeho je s mírou, jak vystřižené z kuchařky pro domácnost.

Fragpart:
Nic jiného než elitní fragy jsem nečekal, a tušil jsem správně. Opravdu se můžete dočkat těch nejlepších fragů i proti českým TOP klanům. Fragy jsou i v tomto movie hlavní aspekt a dodávají movie tu správnou „šťávu“ okořeněnou muzikou, kterou jsem v aspoň těch nejznámějších CoD2 movies ještě neslyšel. Zpracování by potřebovalo dle mého více originality, protože mi přišlo, že movie má pouze jedno tempo a to si drží celou dobu, a diváka to může po chvíli nudit.

Quality:
Tady bych chtěl zmínit, že tohle je první movie, které jsem viděl od Enjoika a tudíž jsem nic moc nečekal, ale opravdu na mne zapůsobil kvalitou a obrazem videa. Video má rozlišení 1024×576, což je taková střední cesta, ale autor vsadil na divokou kartu a ladil temnější ostré barvy spíše do tmava, takže žádné barvičky a omalovánky se nekonají. Je to trochu netradiční styl, ale vypadá moc pěkně a asi 3x jsem se musel pozastavit na burgundech a prohlídnout si ostrou omítku na německým sniphousu 😀 Na první větší video moc povedená práce!

Music:
Muziku Enjoik zvolil z třídy osvědčené rockové balady a spolu s fragy dokonale zapadá 🙂 První pomalejší song jemně navozuje atmosféru a jako by pořád mělo něco přijít ohromujícího. Líbil se mi celý soundtrack, ale nejvíce až druhá část fragpartu, která mi přijde povedenější a i muzika líp sedí. Správná volba!

Editting:
Zřejmě je video spíše zaměřené na fragy a hudbu, já to samozřejmě chápu, ale v dnešní době se videa dělají hlavně proto, abychom se na ty „fragy“ koukli tak trochu jinak, z jiného pohledu. Autor moc nesázel na efekty a to je škoda, protože takové fragy si o to přímo říkají. Kromě občasného posunku s obrazem pro zvýšení autentičnosti daného záběru jsem si nevšiml prakticky jediného pokusu o nějaký FX nebo zpestření. To je velká škoda, protože tohohle si teda aspoň já nejvíce všímám a dle mého jedna z nejdůležitějších věcí na movies. Ale to je určitě věc názoru, protože je všeobecně známo, že hráč kouká na fragy a moviemaker na zpracování. Takže každý dle svého gusta. Nejslabší stránka jednoznačně – nemastné neslané, snad příště uvidíme více vizuální orgie 🙂

Overall:
Další české movie si obstálo podle mě velice dobře, co říkáte? Jsem tak nějak rád, že poslední dobou se nám rodí více a více kvalitních movies z českých krajů než tomu bylo dříve. Je vidět že se něco děje a postupně zvedáme úroveň moviemakingu i u nás. Paranoia je movie, které si zaslouží vidět každý hráč, ať už je povedené nebo se někomu nelíbí. Je svým způsobem ojedinělé, a když příště autor zkusí přidat efekty i jinam než do intra, věřím v nadějný kousek…

Intro: 7.5/10
Fragpart: 8/10
Quality: 8.5/10
Music: 8/10
Editting: 5/10
Celkem: 8/10

Vinnie

guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments