Tw1cee – Shining Star – recenze by Vinnie - Recenze

Tw1cee – Shining Star – recenze by Vinnie

Movie pochází z dílny osvědčeného moviemakera „sygnze“, který si dal mimořádně záležet a určitě se mu to vyplatilo. V Shining Star se nám představuje hráč, který si říká Twice (Speedlink, MK3, evoplay, apod.) a co zde předvádí, jen tak někde neuvidíte.

Intro ničím nevybočuje ze zaběhlého stereotypu a snad kromě vkusné 3D animace s nápisem Twice je celkem nudné a nezajímavé, avšak vzhledem k faktu, že trvá pár vteřin, to ničemu nevadí. Nahradí to totiž nadcházející část 🙂

Konečně se dostáváme k hlavní části a to k Fragpartu – celé video je, dalo by se říci, postaveno na timingu, ale ten se daří pouze v začátcích, později už tak fragy do hudby nesedí. Multikill střídá další ownage a fragy se vyskytují proti světové špičce jako jsou např. dSLASH, CZAR a podobné klany. Nic jiného jsem sám ani nečekal, jelikož jsem jednou měl čest proti Twiceovi hrát a opravdu to umí! Jak už jsem řekl, video je postaveno na synchronizaci s hudbou a je proložené efekty opravdu požehnaně. A to tak, že by položilo leckterého epileptika, avšak vše je nabízeno postupně, aby nekazilo zážitek z dechberoucích fragů, které zde lítají jako na běžícím páse. Toto je jedna z nejtěžších věcí – nepřeplácat video efekty, ale zachovat si divákovu pozornost a neznudit ho. Autorovi se tohle podařilo na jedničku.

Pět a půl minuty dlouhé video je doprovázeno převážně taneční hudbou, o kterou se zasloužili interpreti jako je Paffendorf, Get Far a Apocalyptica. Skloubeno s rytmickými fragy a dobře laděnými efekty to tvoří tu správnou omáčku okolo, a vše působí opravdu profesionálně a příjemně. Ke kvalitě videa nemám téměř co dodat, jelikož je v MP4 a velikost nepřesahuje 200 MB, musím uznat, že kvalita je na vysoké úrovni. Jediné, co na mne nepůsobilo moc dobře, byly barvy. Je to sice věc vkusu, ale obrazu nechybí mnoho a byl by černobílý. Myslím, že trošku obarvit by chlapci určitě neškodilo 🙂

Na závěr se můžete podívat na nějaké ty fotky z LAN akcí a turnajů, což určitě stojí za shlédnutí.

Sečteno a podtrženo – máme tu další movie, které má opravdu co nabídnout a u kterého se určitě nebudete nudit. Ačkoliv jsem většinou hodně kritický, zde se moc kritiky nedočkáte. Proč? Až na barvy a absenci in-game zvuku není co kritizovat.

Mé hodnocení je tedy: 8,5/10

Vinnie

guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments