Bindy - Návody

Návod – bindy

Co je to bind

Bindy znamenají konfiguraci různých kláves pro vykonání předem napsaného příkazu – nemusíte tak stále dokola psát jeden a ten samý text, neustále se přejmenovávat, apod. Text, který chcete se jednoduše zobrazí jako klasická zpráva. Také se jednoduše změní jméno, takže pokud budete „lamit“ a nechcete si kazit dobrou pověst vašeho nicku, jednoduše si jméno změníte. V tomto článků si ukážeme, jak na to.

Nabindování textu

Pokud třeba hledáte klan a nechce se vám stále dokola opisovat text „Hledám klan, má někdo volno?“, stačí použít jednoduchý příkaz, je poté třeba pouze zmáčknout například klávesu H (jako hledám klan) – a violá, text se zobrazí v chatu.

Otevřete si konzoli (středníkem, pod ESC) a začněte psát následující příkaz postupně za sebou:

/ – Začneme tedy takovýmto lomítkem.

bind – Za lomítko napište slovo bind.

h – Po stisknutí této klávesy se aktivuje daný bind. Písmeno může být jakékoliv, ale dejte si pozor, abyste snezablokovali nějakou klávesu se kterou hrajete!

say – Za písmeno h napište slovo say.

Hledám klan, má někdo volno? – Za say napište text, který chcete. Může být jakýkoliv.

Celkově by to mělo vypadat následovně: /bind h say Hledám klan, má někdo volno?. Teď stačí jen potvrdit klávesou Enter a je hotovo. Poté již zmáčknout klávesu H a máte nabindované slovo! V bindech můžete samozřejmě používat i barvy, které mohou text nějakým způsobem oživit.

Pro úplné pochopení můžete shlédnout tento obrázek.

Nabindování nicku

Jedná se defacto o to úplně samé jako bindování textu s tím rozdílem, že místo say se v konzoli použije name. Jinak platí stejné podmínky jako v minulém případě. Inu, otevřete si tedy konzoli a hurá do bindování nicku.

/ – Opět začneme lomítkem.

bind – Za lomítko napište slovo bind.

h – Po stisknutí této klávesy se vám změní jméno, opět pozor na blokaci.

name – Za písmeno h napište slovo name.

Moje-nove-jmeno – Za name napište vaše náš nový nick.

Teď už opět stačí jen stisknout klávesu Enter a je hotovo, teď jen zmáčkněte vámi vybranou klávesu a máte jiné jméno – a takto si můžete nabindovat třeba i celou klávesnici.

Jak můžete tedy vidět, je to téměř to samé jako bindování textu. Příkazy jsou zcela shodné s hrou Call of Duty 2, takže znalci tohoto staršího dílu nebudou mít s bindováním žádné problémy. Opět se můžete ujistit tímto obrázkem, že máte vše správně.

Kings | 23.2.2008
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments