Jak zprovoznit nové mapy - Návody

Jak zprovoznit nové mapy

Jak na to?

Celou dobu budeme pracovat například s mapou „mp_snow_final„, kterou stáhnete z naší databáze map. Samozřejmě fantazii se meze nekladou a chcete-li pracovat s jinou mapou, není problém, jen bude jiný název. Ne všechny mapy mají na začátku mp_, proto si vždy prohlédněte, jaký přesný název mapa má.

Po stažení této mapy rozbalíme ZIP archiv, ve kterém naleznete jednu složku, která by měla obsahovat dva soubory: v našem případě soubory „mp_snow_final.ff“ a „mp_snow_final_load.ff„. Pokud v archívu naleznete i složku mods, soubory, které obsahuje nahrajte do složky mods, kterou naleznete obvykle v „C:\Program Files\Activison\Call of Duty 4 – Modern Warfare\mod“. Pokud byste tento soubor ignorovali, je možné, že mapa nebude fungovat tak, jak má, nebo nebude fungovat vůbec , což může způsobit pád serveru.

Jak můžeme vidět na jednom z obrázků, oproti Call of Duty 2 se mapy nenahrávají do složky „main„, ale do složky, která je pojmenována jako „usermaps„.

Po stažení a prohlédnutí archívu jej rozbalíme. Vznikne nám složka se jménem mapy, tzn. „mp_’název mapy‘„. Celou tuto složku nahrajeme do již zmiňované složky usermaps. Mělo by to vypadat asi takto.

Mnozí z vás, kteří mají server si neumějí správně nastavit rotaci map, a tak stačí v configu serveru přidat mapu mezi ostatní, aby to vypadalo jako na tomto obrázku. Pokud například hrajete SaD, stačí text „gametype „mód“ map mp_snow_final“ přidat mezi rotace map v SaD. Příklad: gametype sd map mp_snow_final. Za tento text pak můžete psát další mapy, tak jak to můžete vidět na obrázku. Pokud tomu nebudete rozumět, obraťte se na fórum, kde vám rádi pomůžeme.

Chceme-li, aby se nové mapy ze serveru stahovaly automaticky, v configu si musíte najít následující:

//Downloads and Flood Protection
set sv_allowAnonymous "1"
set sv_allowDownload "1"
set sv_wwwdownload "1"
set sv_wwwBaseURL "http://server.cz"
set sv_wwwDlDisconnected "0"

Pokud v configu toto nikde nenajdete, jednoduše to přidejte mezi ostatní, jako na ukázce. Na tomto obrázku sice můžete vidět o jeden řádek méně, vůbec to ale nevadí, můžete jej tam přidat Jestliže ale zkoušíte server ve vašem PC, do řádku set sv_wwwBaseURL „http://server.cz“ zadejte místo „http://server.cz“ složku usermaps. Vzor: set sv_wwwBaseURL „/usermaps“ (nebo také celou cestu). Řádek také můžete nechat prázdný.

Mapu máme nahranou na serveru, teď se již stačí na něj připojit, přihlásit se do RCON (/rcon login „heslo“), přidat do konzole příkaz map mp_snow_final a celé to potvrdit klávesou Enter. Po té se již začne načítat nové mapa.

Kings | 19.3.2008

guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments