Tenká červená linie - Válečné filmy

Válečné filmy

Tenká červená linie

V seriálu válečných filmů pokračujeme snímkem režiséra Terrence Malicka, který sice natočí film v průměru jednou za 10 let, ale když už něco udělá, stojí to za to. Skoro tři hodiny dlouhý snímek Tenká červená linie podle stejnojmenné autobiografické novely Jamese Jonese by vás tak mohl v pozitivním slova smyslu naprosto dostat.

Tenká červená linie

Tenká červená linie se odehrává ve 2. světové válce, konkrétně zachycuje vylodění vojáků v Tichomoří. Pohodičku s domorodci vystřídá velký boj o Guadalcanal. A věřte, že se tam bude odehrávat hotové peklo na zemi.

Tenká červená linie

Film byl natočen v roce 1998 (tedy stejně jako Ryan) a o jeho kvalitách svědčí mimo jiné celkem sedm nominací na prestižního Oscara. Je to něco naprosto jiného než Zachraňte vojína Ryana, o němž jsem se na CoD5.cz již zmiňoval, a dalo se celkem očekávat, že Americká filmová akademie Linii prostě a jednoduše nedocení a přednost dá přeci jen „nekonfliktnímu komerčnímu válečnému snímku“. Tenká červená linie totiž jde o dost víc do filozofčina a nehraje divákovi tolik na city. Je to prostě surový snímek, kde je jasně vidět, jak to v boji chodí. Vyzdvihnout se musí výtečné bojové scény a hlavně – báječné herecké obsazení. Ostatně posuďte sami – Sean Penn (výborný herec, ale i režisér), Adrien Brody (Oscar za Pianistu), George Clooney (úspěšný herec a režisér, držitel Oscara za Syrianu), John Cusack, James Caviezel, Woody Harrelson (geniální film Lid vs. Larry Flint), Mickey Rourke (drsňák ze Sin City), John Travolta (kdo nezná jeho výtečnou kreaci v Pulp Fiction jako by ani nebyl), Miranda Otto, Nick Nolte, Ben Chaplin nebo Jared Leto.

Tenká červená linie

Za kamerou stál John Toll, kameraman Posledního samuraje, Statečného srdce nebo výborného Vyvolávače deště. Výbornou hudbu má na svědomí Hans Zimmer. Jednou z jeho posledních prací byla scénická hudba pro kontroverzní Šifru mistra Leonarda Rona Howarda a Dana Browna.

Dyler (Filmografie.cz) | 18.7.2008

guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments