Český překlad dojmů ze skoro finální verze od CVG

Naši slovenští kolegové udělali výtah z dojmů z pre-release verze hry, kterou důkladně otestoval server CVG. My vám přinášíme jeho český překlad.

Hra začíná známým mučením doutníkem na ostrově Makin. Hned první level vám ukáže, co od hry můžete očekávat. Čekají vás exploze, japonské pasti, a mnoho dalšího. Treyarchu se naštěstí podařilo neopakovat chyby z Call of Duty 3, a k úžasnému CoD4 dokázali přidat i své vlastní nápady.

Plamenomet je úžasnou zbraní, která bude zřejmě hojně využívaná v multiplayeru. Nutno říct, že se ji tvůrcům podařilo takřka dokonale vyvážit, takže nekazí herní zážitek. Pokud máte plamenomet, nemůžete se skrčit, takže jste stále vystaveni sniperům a nepřátelským silám, přičemž každá rána do plynové nádrže je smrtelná, stejně jako zásah explozí granátu.

Ve druhé části hry si zahrajeme za Rusy. Těm zmasakrovali rodiny, jejich země byla zmítaná německou okupací, a nyní nastal čas odplaty. Na začátku jednoho z levelů uvidíte, jak vaši soudruzi popraví německého zajatce. Ve vaších uších bude znít: „Toto není válčení. Toto je vraždění.“. Na konci toho samého levelu najdete v metru několik Němců, kteří se vám budou chtít vzdát. Podpálíte je Molotovem nebo je necháte žít?

Toto všechno napomáhá k mnohem temnější atmosféře hry. World at War ukazuje brutalitu války tak, jak jsme ji v sérii doposud neviděli. Utrhnuté končetiny, krev a vnitřnosti všude okolo a jako bonus nové animace umírání. Zbraně jsou oproti ostatním hrám z druhé světové války mnohem účinnější, a svůj comeback také zažil nůž.

A jaké má hra zápory? Nuže, vzhledem k tomu, že se ještě nejednalo o finální verzi, to byla úžasná jízda. Byly však i momenty, především uprostřed americké kampaně, kde akce ztrácela šťávu a hra působila jako jednoduchá koridorová střílečka. Tento neduh však vyvažovaly ostatní americké mise a hlavně celá ruská kampaň. Kooperativní hraní je naprosto úžasné, nad multiplayerem však zatím visí otazník. Jaký bude se dozvíme až ve finální verzi hry.

Štítky: , | Rubriky: Call of Duty 5: World at War
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments