Širokoúhlý obraz je lepší!

Věřte tomu nebo ne, v Call of Duty 2 můžete mít hlavně v multiplayeru oproti některým hráčům velkou výhodu – větší výhled do stran. Jak to?

Call of Duty 2 totiž narozdíl od některých her (které při nastavení širokoúhlého režimu pouze oříznou obraz nahoře a dole) rozšíří obraz! Sami se můžete podívat na srovnávací obrázky. Všimněte si, že svisle je obraz naprosto stejný, avšak vodorovně je doplněn o poměrně velkou část obrazu. To vám zvlášť v multiplayeru dá onu výhodu!


U širokoúhlých monitorů ani nemáte jinou možnost, než si zvolit nativní rozlišení a 16:9. Pokud však vlastníte obyčejný monitor a přesto chcete hrát širokoúhle, je to možné. Jsou dva případy:

Máte LCD: Zde je třeba prvně změnit nastavení měřítka z „Roztáhnout“ na „Středová synchronizace“. To se provádí v nastavení ovladačů grafické karty (u ATi např. Catalyst Control Center). Pak už rovnou běžte do hry, nastavte si rozlišení 1280×768 (předpokládám, že máte 17″ nebo 19″ LCD) a jako Aspect Ratio zvolte 16:9. To je vše! Nyní byste měli mít nahoře a dole černé pruhy – pokud je obraz zdeformovaný, nemáte nastavenou onu středovou synchronizaci.

Máte CRT monitor: V tomto případě je vše jednodušší. Nastavte si libovolné rozlišení a pouze změňte Aspect Ratio na 16:9. Pokud máte obraz zdeformovaný, což pravděpodobně ano, pomocí OSD si upravte velikost obrazu tak, aby to bylo OK.

Je možné, že během procesu narazíte na nějaký problém. Univerzální metoda neexistuje, liší se to případ od případu. Pokud nejste spokojeni s výsledkem, napište do komentářů, kam uveďte název grafické karty, operační systém a alespoň základní údaje o monitoru. Pokusím se vám pomoci!

Štítky: | Rubriky: Call of Duty 2
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments