Slavíme páté narozeniny! Co víc dodávat? :-)

Konečně jsme spustili nové stránky o hře Call of Duty 2! Najdete tu snad všechny dostupné informace o pokračování nejlepší akční hry roku 2003! Zatím tu toho moc není, ale vězte, že s přibývajícími informacemi o této hře se to rapidně zlepší!

První design

Tak přesně takhle jsme přesně před pěti lety, 12. března roku 2005 začínali. Fanstránka se zpočátku rozjížděla opravdu velmi pomalu, k většímu rozjezdu jí o dva týdny pomohl server GameCentrum.net, tehdejší GameFan.cz/HotGames.cz, v čele s Dylerem, kterému tímto děkuji, protože bez něj by možná celá CoD fansite family vůbec nevznikla.

Ale poděkování patří i tehdejší redakci, která byla něco, co jsem od té doby už nikdy neviděl. I když nás jednu dobu bylo více než 5, všichni členové byli aktivní, a právě proto jsme mohli našim čtenářům nabídnout třeba i překlady zahraničních rozhovorů (stále jsou k přečtení), což byla na svou, ale i dnešní dobu unikátní a ojedinělá záležitost. Za tohle můžeme poděkovat BigDickovi, který se mnou web rozjížděl, a který jej také dotáhl po designové stránce hodně vysoko (ostatně druhý a třetí design jsou jeho díly).

Druhý design

A jak vývoj pokračoval? V září roku 2005 jsme udělali hned několik velkých změn najednou – měli jsme konečně doménu callofduty2.cz, redakční systém, a hlavně zbrusu nový design jak webu, tak fóra. Vydání hry se blížilo. Vyšlo demo, které sklidilo obrovský úspěch, a zanedlouho i hra. Jak ta dopadla, to snad všichni víme 🙂 Ovšem poté jako bych ztratil dech. Najednou mě práce na CallOfDuty2.cz přestala bavit, a tak jsem, protože jsem ještě neměl moc zkušeností (byl to můj první projekt), odešel z čela redakce, a to vlastně jenom proto, abych se o tři a půl měsíce vrátil. Pak už to šlo opět nahoru – pracovali jsme na velké databázi downloadů, zavedli novinky z progamingu, a celkově fanstránku zlepšovali. Návštěvnost v té době dosahovala svých vrcholů a šlo o „zlaté časy“.

V únoru roku 2007, tedy rok a půl po vydání hry, jsme opět měnili design. Už tehdy většinu novinek tvořila nová fragmovies, která se uchytila a držela návštěvnost ještě dlouhou dobu na více než dobrých číslech. Pokud se ale něco nepovedlo, pak to bylo určitě selhání download serveru, což, díky tomu, že nebyla záloha, znamenalo konec downloadů, kompletní zrušení Download centra. Zkrátka průšvih, který nás stál razantní snížení návštěvnosti, zahlcování e-maily, že nejde stáhnout to a ono, a hlavně obrovská ostuda. V té době se vývoj stránky prakticky zastavil, ale větší podíl na tom měl hlavně fakt, že světem hýbalo Call of Duty 4 a World at War. Už nebylo o čem psát. Ovšem i přesto fansite přežívala a dožila se i svých pátých narozenin, za což nejvíce vděčíme vám, kteří nás navštěvujete. Jinak by to přece nemělo smysl 🙂

Třetí design

Asi jste si všimli, že jsem úplně vynechal naše fórum – to ale oslaví pětileté výročí až koncem dubna, takže jej sledujte, vyjde na něm totiž podobný článek. Doufáme, že tento web tu s námi bude ještě dlouho, stejně jako Call of Duty 2, a určitě se podívejte, jak to tu vypadalo nějaký ten rok zpátky… budeme rádi, když do komentářů napíšete, kdy jste sem zavítali poprvé, a jak vývoj této fanstránky vnímáte 🙂

Štítky: | Rubriky: Call of Duty 2
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments